Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Мохамед Салах ја избрича брадата и сега изгледа како дете

Мохамед Салах веќе неколку години е препознатлив по својата брада, но сега се одлучи за мала промена.

Египќанецот со доаѓањето во Ливерпул стана еден од најдобрите фудбалери во Ливерпул, и неверојатно е колку го сакаат навивачите на „Редсите“. Салах е познат по тоа што е навистина скромно момче кое е фокусирано на фудбалот, семејството и верата.

Веќе неколку години Брадата беше неговиот заштитен знак, но очигледно е дека Салах се одлучил да направи мала промена. Тој денеска на Facebook објави фотографија и покажа дека се избричал, па многу фанови му порачаа дека сега изгледа како дете.

🤦🏽‍♂️🤦🏽‍♂️

Gepostet von Mohamed Salah am Sonntag, 10. Februar 2019

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Тајмаут

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com