Connect with us

Ракомет

ФОТО: Пешевски и Стоилов пред заминување се сликаа со ракометниот џин на ДР Конго

Published

on

Репрезентативците Стојанче Стоилов и Жарко Пешевски пред напуштањето на Светското првенство се фотографираа со ракометниот џин и еден од највпечатливите играчи кои кои оставија белег на ова светско првенство.

Играчот од Конго, преку ноќ стана популарен поради својот изглед. Тјери Мвумби Готие игра на позицијата кружен напаѓач.

Репрезентацијата на Македонија денеска стави крај на учеството на Светското првенство, до кое дојдовме до учество откако Чешка се откажа поради голем број на заразени лица поради коронавирусот.

Advertisement

Facebook