Connect with us

Ракомет

ФОТО: Познати составите – жешко во Битола

Познати се составите за вечерашниот дуел Еурофарм Пелистер – Вардар.

Еурофарм Пелистер: Ивановски, Кизиќ, Секељ, Ојлески, Маџовски, Костески, Божиќ Павлетиќ, Граџан, Маркоски, Кукуловски, Мандалиниќ, Обрадовиќ, Танкоски, Табоада, Радовиќ, Мараш.

Вардар: Томовски, Ристовски, Стоилов, Тото, Петров, Дибиров, Георгиевски, Ѓукиќ, Диало, Талески, Мишевски, Карапалевски, Додиќ, Моралес, Савревски, Оливие Њокас.

May be an image of 4 people and indoorMay be an image of 1 person, playing a sport and indoorNo photo description available.May be an image of one or more people

Facebook