ФОТО: РК Вардар му го честита роденденот на Шишкарев

Даниил Шишкарев денеска го слави својот 31 роденден, а РК Вардар со искрени желби му го честиташе роденденот.

-текстот продолжува по рекламата-

Рускиот интернационалец го носи црвено-црниот дрес уште од 2014-та година кога во Скопје пристигна од Чеховски Медведи.

„Нашето десно крило Даниил Шишкарев денеска го слави својот 31 роденден. На Даниил му посакуваме многу среќа, успех и здравје во животот и кариерата. Среќен роденден!“ – истакнаа од РК Вардар.

Десното крило минатата сезона во ракометната ЛШ во која Вардар повторно ја освои титулата, запиша 27 погодоци.

ФОТО: РК Вардар

Извор: Дриблинг

Loading...