Connect with us

Фото

ФОТО: Само еден фудбалер на Барса во дресот на Шпанија

Објавено:

Селекторот на „Црвената фурија“ Роберт Морено го објави списокот на играчи повикани за претстојните квалификации за ЕП 2020.

Стана јасно дека на списокот има само еден фудбалер од шампионот Барселона. Се работи за играчот од средниот ред Серхио Бускетс.

Од Реал Мадрид се повикани двајца – Дани Карвахал и Серхио Рамос, не сметајќи ги играчите кои настапуваат како позајмени во други клубови.

Селекцијата на Шпанија во период од четири дена ќе игра против Норвешка и Шведска.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама