Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Сите се прашуваат што се случи со Пујол па завршил крвав

Објавено:

Карлес Пујол (41) ги изненади сите со својата фотографија на која се гледа облеана во крв неговата нога.

Легендарниот играч на Барселона се повреди играјќи „padle tenis“ кој е еден од омилените спортови на некогаш одличниот дефанзивец.

Играјќи ја играта која е популарна во Шпанија Пујол скрши стакло и ги раскрвари раката и ногата, меѓутоа тоа очигледно не му падна тешко.

Со насмевка на лицето и крвавата маица во раце бившиот шпански репрезентативец објави фотографија на Инстаграм со натпис: Дали некогаш ке научам да дозирам?

Пујол е познат како фудбалер кој на теренот бил навистина пожртвуван и секогаш го даваше својот максимум, а очигледно својот карактер не го менува ни кога игра рекреативно.

Инаку, за помалку од 24 часа фотографијата собра преку 700.000 лајкови.

View this post on Instagram

¿Algún día aprenderé a dosificar? 🙈

A post shared by Carles Puyol (@carles5puyol) on

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама