ФОТО: Стартната постава на Јувентус- боли глава!

Јувентус е решен да го прекине 24-годишниот пост во Лигата на шампионите и конечно да ја освои титулата што би била трета во историјата на клубот.

-текстот продолжува по рекламата-

За таа цел направи феноменален тим, ги засили позициите кои беа послаби и во новата сезона ќе влезе исклучително силен.

Вака би требало да изгледа стартната постава на торинскиот тим кој под водство на Маурицио Сари не би требало да се помири со ништо помалку од тројна круна.

A vederla così mi fa effetto. Che cazzo di squadra. pic.twitter.com/Sm5HNqlKL7
— Fabio Villani (@jason05_) July 17, 2019

Loading...