Connect with us

Ракомет

ФОТО: Томовски во тимот на колото во Германија

Македонскиот репрезентативец Мартин Томовски се најде во тимот на колото во Германија откако имаше одличен меч за Лудвигхафен. Тие како гости славеа против Ерланген со 24:19, а тој беше главниот виновник за победата на неговиот тим. На овој меч Томовски забележа 17 интервенци, или одбранил 50 отсто од ударите упатени кон неговиот гол.

 

Реклама

Facebook