Connect with us

Фудбал

ФОТО+ВИДЕО: Друже, помагај! Доаѓа Меси! Социјалните мрежи го уништија Ван Дајк

фицијално најдобриот играч на Премиер Лигата, Ливерпул, Вирджил Ван Дајк се најде во шок по катастрофалниот натпревар во првиот натпревар од полуфиналето на Лигата на шампионите.

Барселона на свој терен победи против Ливерпул 3: 0, а Лео Меси одигра прекрасен натпревар и со два гола ги уништи соништата на Ливерпул за одличен финален натпревар.

Оваа сезона, фантастичен Холанѓанец не можеше да стори ништо против магијата на Месијата. Аргентинецот беше незапирлив, а Ван Дајк беше, во некои моменти, дури и исплашена кога Меси дојде да го пречека.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com