Connect with us

Тајмаут

Фотографијата на Роналдо предизвика големо внимание

Објавено:

Кристијано Роналдо е повеќе од само фудбалска ѕвезда.

Каде и да се појави ѕвездата на Јувентус настанува апсолутен хаос, а одамна се знае и дека е еден од најпопуларните спортисти на друштвените мрежи.

Наводно, друштвените мрежи Кристијано Роналдо ги користи како би се рекламирал. Често на неговиот Инстаграм профил може да се најде некоја интересна објава, а така беше и вчера.

Фотографијата на португалската ѕвезда предизвика големо внимание на Инстаграм, а посебно беа импресионирани девојките.

Меѓу оние кои беа импресионирани беше и неговиот некогашен соиграч од Реал Мадрид Марсело со неколку интересни коментари.

View this post on Instagram

Get ready for the week 😉

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама