Поврзи се

Фудбал

Тежок пораз за македонските репрезентативци од Австрија

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година денеска заработи тежок пораз од селекцијата на Австрија.

Нашите надежи беа поразени со 4-0 од гостите од Австрија, а стрелци на головите беа Арнел Јакуповиќ (два), Матијас Хонсак и Конрад Лаимер.

Со овој пораз, македонската репрезентација речиси и да нема шанси за пласман на Европското првенство 2019 во Италија.

Табела 7-група: Србија 15 бода (5 натпревари), Русија 10 (5), Австрија 9 (5), Ерменија 7 (7), Гибралтар 3 (6), Македонија 3 (4).

ФОТО

loading...

Повеќе од Фудбал