Connect with us

Ракомет

ГАЛЕРИЈА: Македонија блескаше против светскиот шампион Данска

Published

on

Македонија го совлада светскиот шампион Данска со 4 гола. Одлични беа нашите момци особено нашиот голман Никоа Митревски кој имаше 13 одбрани.

Македонија на денешниот натпревар покажа некоја нова енергија и го фрлија светскиот првак на колена, па ја забележаа една од најголемите победи во изминатите години.

Натпреварот против Данска заврши со резултат 33-29.

Facebook