Connect with us

Фото

ГАЛЕРИЈА: Сите во форма, Милевски со последни совети за победа на Ерменија по 15 години

15 години. Толкав е поминатиот временски период кога Македонија последно се радувала на победа против репрезентацијата на Ерменија. Нова шанса и кршење на мразот имаме утре на арената „Тодор Проески“. Гостува Ерменија во рамките на квалификациите за Мундијалот во Катар кој ќе се одржи следната година.

May be an image of 2 peopleMay be an image of 5 peopleMay be an image of 4 peopleMay be an image of 2 people and text that says 'E. n'May be an image of 1 person and standingMay be an image of 4 people, people standing and grassMay be an image of 4 people

Facebook