Connect with us

Фудбал

Ѓаволски дрес за Караско

Објавено:

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскер, сака во пролетниот дел од актуелната сезона на располагање да ги има и услугите на белгискиот интернационалец од редовите на кинескиот суперлигаш Далиан, Јаник Фереира Караско.

Крилниот напаѓач потврди дека сака да се врати во Европа за време на зимскиот преоден рок, а на неговата адреса пристигнале неколку примамливи понуди од Франција, Шпанија и Италија.

Според раководните лица на кинескиот клуб, Караско може да биде продаден само доколку официјалната понуда за неговите услуги не биде помала од 40 мил. евра.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама