Connect with us

Ракомет

Георгиевски: Бахреин е многу поагресивен во одбраната од Јапонија

Македонскиот ракометен тим претпладнево го одработе тренингот планиран за денеска, а потоа следува и тактичката подготовка за Бахреин.

– Мислам дека утрешниот натпревар ќе биде многу поразличен. Бахреин е енигма, никогаш не сме играле против нив. Нема лесни ривали, сите играат ракомет. Ако не влеземе максимално, ќе имаме проблеми со секој ривал, без разлика дали се вика Бахреин, Чиле,… За разлика од Јапонците играат поагресивно во одбрана и мислам дека ќе ни биде многу потешко, изјави Гоце Георгиевски пред денешниот тренинг.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Ракомет

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com