Connect with us

Ракомет

Георгиевски: Македонија треба да се гордее на моите цимери!

Гоце Георгиевски со емотивна порака им посака успех понатаму на Столе и Жути.

„Едниот клупски другиот репрезентативен цимер. Македонија треба да биде горда што имаше вакви борци што го даваа својот максимум и се бореа за репрезентативниот дрес, вие сте пример за идната генерација како треба да се игра за својата држава, а мене ми претставува особена чест и задоволство што имав таква привилегија да играм со вас и заедно да ги прославуваме сите репрезентативни успеси“, напиша Георгиевски.

Реклама

Facebook