Connect with us

Ракомет

Ги поделија бодовите, но Пешевски поефикасен од Талески во меѓусебната пресметка

Објавено:

Балинген и Штутгарт одиграа без победник 25:25 во рамките од Бундеслигата. Ова практично беше дуел помеѓу репрезентативните колеги Талески и Пешевски. Пешевски за гостинскиот тим Штутгарт забележа четири погодоци, додека Талески во дресот на Балинген постигна само еден.

Двата тима се во долниот дел од табелата. Балинген има 8, додека Штутгарт два бод помалку.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама