Connect with us

Ракомет

Го победија грчки Олимпијакос во финалето, Еурофарм Пелистер победник на турнирот во Охрид

Македонскиот ракометен шампион Еурофарм Пелистер е победник на вториот меморијален турнир во ракомет „Крсте Андоновски“ што се одржуваше во Охрид.

Битолчани синоќа во финалето го победија Олимпијакос од Грција со 30:27.

За најкорисен играч (МВП) на турнирот е прогласен Ненад Костески од Еурофарм Пелистер. Костески беше и најдобар стрелец во финалниот натпревар.

Facebook