Connect with us

Други спортови

Ѓоковиќ во финалето се расплака како мало дете

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ беше поразен во финалето на УС Опен од Данил Медведев со 0:3.

Новак не моежеше ништо против фантастичниот Русин и покрај големата поддршка од трибните. Како ретко кога присутните еуфорично навиваа за Ѓоковиќ, но и тоа не му помогна.

Таквата ситуација буквално го расплака Ноле во пресрет на последниот гем. Во тие моменти плачеше како мало дете.

Facebook