Connect with us

Ракомет

Голем јубилеј на голем играч – Лазаров стигна до 500 голови на големите натпреварувања!

Published

on

Кирил Лазаров денеска беше играч на мечот и покрај поразот на Македонија од Белорусија (26-30).

Македонија го одигра последниот натпревар на СП во Египет, а Лазаров со неговите седум гола стигна до јубилеј од 500 гола на големите натпреварувања.

Лазаров кој дебитира пред 22 години во Египет, на првиот мундијал на Македонија во историјата во 1999 година, постави рекорд кој тешко дека во иднина некој ќе успее да го достигне.

 

Advertisement

Facebook