Connect with us

Тајмаут

Голман се пласираше во финалето на Евровизија, натпревар за најдобра песна во Европа (ВИДЕО)

Неговото име е Џереми Макиезе. Тој има 21 година и оваа сезона е под договор со белгискиот второлигаш Екселзиор Виртон. Сепак, очигледно е дека овој млад дечко се одлучил за музика иако има професионален фудбалски договор.

Тој настапи на Евровизија во Торино, каде воодушеви сите со песната „Miss You“ и се пласираше во финалето. Макиезе е роден во Антверпен и потекнува од Конго.

Тој е победник на белгискиот натпревар „The Voice“ во 2021 година, а во септември потпиша договор со Виртон.

Престојот во Торино го искористи за да го посети стадионот на Јувентус и беше почестен со дресот со број 1.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jeremie Makiese (@jeremiemakiese.off)

Реклама

Facebook