Connect with us

Ракомет

Хансен му се придружи на Лазаров меѓу најдобрите пет стрелци на Лигата на шампионите

Published

on

Данскиот ракометар Микел Хансен постигна уште еден голем подвиг во кариерата.

Хансен влезе меѓу најдобрите пет стрелци на Лигата на шампионите на сите времиња.

Данскиот репрезентативец во моментов има 906 голови на своето конто.

Прв на оваа листа е нашиот репрезентативец, легендарниот Кирил Лазаров со 1467 погодоци, вториот е Никола Карабатиќ со 1003 и двајцата се единствените во друштвото „1000“.

Во ТОП 5 се и Момир Илиќ со 969 голови и Тимур Дибиров со 943 погодоци.

Facebook