Connect with us

Кошарка

Хедо Туркоглу со поддршка за Антиќ во изборот за претседател на МКФ

Објавено:

Македонската кошаркарска федерација по се изгледа ќе добие нов предводник. Поранешниот репрезентативец и европски првак со Олимпијакос и Фенербахче, Перо Антиќ е еден од кандидатите за местото на претседател, а поддршка во изборот добива од неговите кошаркарки пријатели, поранешни сограчи и тренери.

Последен кој му испрати пораки на поддршка на Антиќ е поранешниот турски репрезентативец и НБА-звезда, Хедо Туркоглу. Тој му посака среќа на Перо преку својот Инстаграм профил.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама