Connect with us

Тајмаут

Хит на социјалните мрежи: Шаќири се поздрави со Клоп и исчезна (ВИДЕО)

Ливерпул вчера загуби со 1-2 од Вулверхемптон во ФА-купот, но една сцена од крајот на натпреварот остави многумина без зборови.
По завршувањето на средбата, тренерот Јирген Клоп го прегрна Џедан Шаќири, но Швајцарецот веднаш потоа – исчезна.

Инаку, Шаќири го почна мечот за „црвените“, но не искористи неколку добри шанси, а успеа да погоди и статива.

SPORT1.MK

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Тајмаут

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com