Connect with us

Кошарка

Хрватска летоска на летен камп во Лас Вегас против цела НБА

Хрватската кошаркарска репрезентација не успеа да се квалификува за Светското првенство во Кина, но кошаркарите ќе имаат интересно лето.

Хрватската репрезентација ќе учествува во Летната лига на НБА во Лас Вегас од 5 до 15 јули. Заедно со нив, во Лас Вегас ќе играат националниот тим на Кина, како и 30 НБА тимови.

На Хрватска тоа ќе и биде прв настап во летната лига, додека националниот тим на Кина веќе играше во Лас Вегас во 2007 година.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Кошарка

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com