Иако е на смртна постела, фудбалерот и приреди роденденско изненадување на својата ќерка (ВИДЕО)

Поранешниот холандски фудбалер Фернандо Рикенс кој боледува од тешко неуролошко пореметување наречено „ALS“ во болничката соба имаше изненадување за својата ќерка.

Тој и приреди забава бидејќи како што вели таа му е најважна во животот.

Според прогнозите на лекарите нему му преостануваат уште неколку месеци живот и сака да ги помине со најблиските.