Connect with us

Тајмаут

Ибрахимовиќ повторно шокира, овој пат со песна од Лепа Брена (ВИДЕО)

Легендарниот Златан Ибрахимовиќ синоќа го означи почетокот на 74-от италијански фестивал Канзоне Санремо кога на сцената се појави во ритамот на познатиот хит Лепа Брена. Самиот изглед на светски популарниот фудбалер предизвика големо внимание, а во позадина се слушаше музиката од песната на Брена „Луда за тобом“. Инаку, ова не е првпат Ибра да гостува во Санремо, бидејќи првпат се појави пред три години, а потоа на сцената се појави во ритовите на песната „Јутро је“ на пејачката Нада Топчагиќ.