Connect with us

Фудбал

Ибрахимовиќ: „Златан не доаѓа на проби, или играм или не доаѓам“

Златан Ибрахимовиќ се врати на терените после долгата пауза, но не доби прилика да биде помеѓу старните 11 на дербито вчера помеѓу Манчестер Јунајтед и Арсенал.

Во најновото интервју за “Sky Sports” Златан ја открива понудата што му била понудена од Венгер и зошто ја одбил.

Ме контактираа И Венгер ми рече:”Сакам да дојдеш на проба”, а јас на тоа му одговорив со: “Златан не доаѓа на проби, или играм или не доаѓам.”

Исто така во интервјуто Златан открива за кого навивал кога бил дете.

“Дома гледав Серија А. Јас навивав за Интер, не дека ми беа посебни во нешто туку едноставно дека ја сакам сината и црната боја. Но исто така пратев што прават и Милан и Јувентус бидејќи и нивните дресови ја содржат црната боја.”

Advertisement

ФОТО

More in Фудбал