Connect with us

Кошарка

Игор Пенов го засили АВ Охрид

кошаркарскиот клуб АВ Охрид ги промориваше засилувањата за следната сезона влегуваат амбициозно.

Охриѓани за неполна седмица успеаја да ангажираат дури пет засилувања.Нови кошаркари на АВ Охрид се : Марјан Младеновиќ, Војче Лефковски, Адем Мекиќ и Данило Мијатовиќ.

Последото име во ростерот на тренерот Марјан Илиевски е Игор Пенов кој минатата сезона настапуваше за екипата на Куманово.

Лефковски,Младеновиќ и Мијатовиќ со Илиевски соработуваа во Блокотехна,додека Мекиќ и Пенов пристигнаа од Куманово.

Извор: Дриблинг

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Кошарка

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com