Илија Абутовиќ си зема Македонка: Судбоносното ДА го кажаа во Скопје (ФОТО)

Ракометарот Илија Абутовиќ вчера стапи во брак со неговата долгогодишна девојка Сања Стојчевска, сега Абутовиќ.

-текстот продолжува по рекламата-

Како што дознава КУРИР, судбоносното ДА го изговориле во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје, а потоа забавата продолжила во еден скопски локал.

Инаку, пред нецел месец тројца македонски репрезентативци исто така го кажаа судбоносното „ДА“.

Откако минатата година Филип Талески и неговата поубава половина Ена направија веридба, а потоа станаа родители на Софиа, на 23 јуни направија свадбена веселба на која присуствуваа дел од ракометарите.

Непланирано во ист ден на „лудиот камен“ стапнаа и Веле Марковски и Дарко Димитриоски.

Loading...