Connect with us

Фудбал

Интер му ја одзема капитенската лента на Икарди

Фудбалерот на Интер, Мауро Икарди веќе нема да биде капитен на тимот. Прес-службата на клубот објави дека голман Самир Хандановиќ е назначен за нов капитен.

Причините за оваа одлука не се соопштени.

За потсетување, напаѓачот не се согласи на нов договор со „неро-азурите“.

Икарди бара 7,5 милиони евра годишно, без да ги земе предвид бонусите. Таквата плата би го направила втор најплатен играч во Серија А по Кристијано Роналдо од Јувентус.

Сегашниот договор на Аргентинецот со Интер истекува на 30 јуни 2021 година. откупната клаузула за предвремен раскин на договорот изнесува 110 милиони евра.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com