Connect with us

Тајмаут

Јавноста во неверување: Хрват на интернет продава медал од Светското првенство!

Аукциската куќа што се продава на страницата „The Saleroom“ има многу интересен артикл во својата понуда.

Имено, на горенаведениот веб-сајт има бронзен кој хрватската репрезентација го освои Светското првенство во Франција во 1998 година, а не е познато кој точно го продава.

Описот вели: „Светското првенство во Франција. Официјален медал за третото место кој го освои Хрватска. Бронзен медал виси на оригиналната лента. Производител – „Bertoni“. Има само триесет копии од овој медал. Тоа е апсолутна реткост на аукција……“

Автентичноста на понудениот медал е загарантирана од аукциската куќа, а почетната цена изнесува 7,5 илјади евра. Аукцијата ќе се одржи на 7-ми и 8-ми декември.

Хрватската јавност беше во неверување кога ја виде оваа реклама, а сите се прашуваат кој е фамозниот член на познатата „Чиро генерација“ во 1998 година кој одлучи да го стави овој неверојатен животен спомен на аукција и дали некој фудбалер, или можеби член на стручниот штаб.

Реклама
Реклама

Повеќе од Тајмаут

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com