Connect with us

Фудбал

Јувентус ја зголемува понудата за Де Лихт и го носи во Торино

Јувентус не се откажува и ја зголемува понудата за Матијас Де Лихт, очајно го посакува и прави се да го доведе во Торино.

Според „Gazeta delo Sport“  раководството на Јувнетус реши да понуди 75 милиони евра за Де Лихт , толку бара Ајакс за да му дозволи преселба во нова средина.

Јувентус претходно понуди 67 милиони евра, сума која Ајакс веднаш ја одби. Сега се очекува брзо да дојде до договор и реализација на овој трансфер.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com