Connect with us

Фудбал

Јувентус почнал преговори со Рајола, дали ќе ги победи Реал, Барса и Јунајтед за „чудото дете“

Објавено:

Според угледниот весник „Газета дело Спорт“ италијанскиот шампион Јувентус ги стартувал преговорите со менаџерот на Ерлинг Халанд, Мино Рајола. Тимот од Торино ќе се обиде да победи во трката за потписот на „чудото дете“ со Реал Мадрид, Барселона и Манчестер Јунајтед.

19-годишниот напаѓач импресионира во дресот на австриски Салцбург и во моментов со 7 погодоци е најдобар стрелец во групната фаза во Лигата на шампионите. Во моментов тој е проценет на 40 милиони евра.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама