Connect with us

Ракомет

Каква драма, каков Вардар, ново финале

РК Вардар ќе игра ново финале во регионалната СЕХА лига. По вечерашната вистинска драма против ППД Загреб, на Ф4 во Задар, „црвено-црните“ по изведувањето на пенали славеа победа, откако регуларниот дел заврши 26:26.

Во пенал серијата Борко Ристовски  со две интервенции го одведе Вардар во ново големо финале.

Победата е уште поголема ако се знае дека Вардар имаше негатива од шест голови на моменти, по што се врати, а дури на крајот обезбеди финале.

Десингер и Дибиров со шест погодоци беа најефикасни, додека на спротивната страна Мандиќ предводеше со осум голови.

loading...

Финалето против Веспрем се игра на 6-ти септември, односно недела со почеток во 20:30 часот.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com