Connect with us

Фудбал

Капитенот на Челзи: Прекршокот на Мане беше поради црвен картон

Капитенот на Челзи, Цезар Аспиликуета беше разочаран по ремито против Ливерпул (2:2). Искусниот Шпанец изјави дека судијата Ентони Тејлор згрешил што не му покажал директен црвен картон на Садио Мане во 15. секунда од натпреварот.

„Тоа беше очигледен црвен картон. Не можеме да не се налутиме. Во вториот дел одигравме подобро и можевме да постигнеме трет гол“, изјави Аспиликуета.

Челзи победи само на една од последните пет натпревари во првенството и сега заостанува 11 бода зад лидерот Манчестер Сити.

Реклама

Facebook

Реклама