Поврзи се со нас

Ракомет

Кастратовиќ не е повеќе тренер на Металург

Како „гром од ведро“ небо, одеднаш Зоран Кастратовиќ поднел оставка од кормилото на РК Металург. Информацијата ја потврдија двете страни, но официјално соопштение за причината за оставката нема.

Пласманот во ракометната Лига на Европа беше целта, таа е остварена, па веројатно станува збор за други причини, а не од слабите резултати. Ова е втор пат Кастратовиќ да поднесе оставка, но минатата година раководството успеа да го разубеди.

loading...

Facebook