Connect with us

Ракомет

Катастрофа на ракометарките на Пелистер , примија 50 голови од Зајечар

Објавено:

Ракометарките на Пелистер загубија со триесет гола разлика на гостувањето кај Зајечар, во рамките од Челинџ Купот. Напреварот заврши со 50:20 во корист на домашниот тим.

Вториот меч повторно се игра на теренот на српскиот тим, утре со почеток во 17:00 часот.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама