Connect with us

Ракомет

Кире Лазаров најдобар, но со Нант испуштија победа против европскиот првак

Published

on

Нант и Кил одиграа 24:24 во рамките од ЛШ. Кил успеа да освои бод на ова тешко гостување, откако во завршните моменти од мечот беа подобри. Најефикасен на мечот беше нашиот Кире Лазаров кој постигна пет погодоци, по четири постигнаа Пехамалбек и Мине, а исто толку во тимот на Кил имаше Вајнхолд.

Нант по четири имаа Пехмалбек и Мине, а кај Кил Вајнхолд.

 

Facebook