Connect with us

Ракомет

Кире Лазаров собра 35 имиња за ЕП, до крајот на месецот неколкумина ќе отпаднат

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за Европското првенство во Унгарија и Словачка. На списокот се наоѓаат 35 имиња, кои ќе се подготвуваат на крајот на месецот.

Репрезентацијата на Македонија е во група A заедно со репрезентациите на Словенија, Данска и Црна Гора. Натпреварите од група А ќе се одиграат во „Фоникс Арена“ во Дебрецен, Унгарија.

Реклама

Facebook

Реклама