Connect with us

Тајмаут

Кога легендарниот тренер на Вардар, Вујовиќ ќе збесне: Умри бе, да не те гледам повеќе (ВИДЕО)

Легендарниот тренер на РК Вардар, Веселин Вујовиќ, кој сега е на клупата на ППД Загреб, повторно во свој стил одржа „тајм-аут“. Знаеше, да направи вакви испади и во минатото, а уште еднаш го потврди својот темперамент.

Загреб реди порази, по два загубени меча во ЛШ, поразен е и од Мешков Брест со 33:29 во заостанатиот меч од Сеха Лигата.

Секако тоа не му се допаѓа на Вујовиќ, кој при еден „тајм-аут“ нервозата ја истури на еден од играчите: Умри бе, да не те гледам повеќе.

ВИДЕОТО можете да го погледнете на следниот ЛИНК.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com