Connect with us

Тајмаут

Кога Роналдо ќе пристигне на одмор, на келнерите му се „обденува“: По бакшишот на Португалецот, можат да дадат отказ!

Објавено:

Познатиот португалски фудбалер Кристијано Роналдо го заврши престојот во луксузното грчко одморалиште Коста Наварино.

Роналдо таму престојуваше од крајот на Лигата на нациите што ја освои со Португалија, а медиумите објавија дека една ноќ го чинеше 8.000 евра.

Сепак, парите за Португалецот не се проблем, и сите добро го знаеме тоа. Сепак, шокантно е да се слушне дека некој троши такви пари на одмор, и кога ќе слушнете колкав е профит што го заработија вработените во одморалиштето, нема да ви се верува.

Роналдо е познат како човек кој не штеди пари, а за квалитетна услуга и почитување на приватноста тој остави неверојатен бакшиш во износ од 20.000 евр, пишува „Corriere dello Sport“.

Роналдо во одморалиштето Коста Наварино минатото лето се одржа состанок со претседателот на Јувентус, Андреа Ањели, пред да влезе во овој тим.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама