Connect with us

Ракомет

Коралес играч на сезоната во СЕХА лигата, Јотиќ единствен вардарец во идеалниот тим

Задар, 7 септември 2020 (МИА) – По синоќешното финале во ракометната ракометна СЕХА лига во кое Веспрем го совлада Вардар со 35:27, беше прогласен „Ол-стар“ тимот на „фајналфор“ турнирот, како и МВП на сезоната.

За играч на сезоната 2019/20 е прогласен голманот на Веспрем, Родриго Коралес.

Чуварот на мрежата на унгарскиот тим се најде и во идеалниот тим на турнирот во Задар како најдобар голман.

За најдобро десно крило е прогласен Гашпер Маргуч (Веспрем)

loading...

Најдобро лево крило е Давид Мандиќ (Загреб)

Најдобар десен бек Хорхе Македа (Веспрем)

Најдобар среден бек: Ловро Јотиќ (Вардар)

Најдобар лев бек: Александер Шкурински (Мешков Брест)

Најдобар пивот: Андреа Оливер Нилсон (Веспрем)

Најдобар дефанзивец: Блаж Благотиншек (Веспрем). зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com