Поврзи се со нас

Ракомет

Коронавирус во тимот на Кире Лазаров

Двајца соиграчи на македонскиот најдобар ракометар Кире Лазаров се позитивни на коронавирус, односно Ковид 19. Францускиот клуб Нант ја соопшти информацијата, додавајќи дека и двајцата веќе се наоѓаат во изолација.

Во текот на денот ќе се тестираат сите ракометари, па ќе се види каква е состојбата.

 

Advertisement