Лариса Рикелме доби „жешка“ конкуренција: Атрактивна навивачка доминира на Копа Америка (ФОТО)

Копа Америка во фудбалот често служи за латино-американските девојки да се промовираат, а тоа најдобро го знае атрактивната Лариса Рикелме.

Девојката од Парагвај беше хит на Мундијалот во 2010 година, сега се појави, со желба уште еднаш да го освои срцето на фановите.

Сепак, како конкуренција, се појави и една атрактивна старлета од Перу, од која фото-репортерите не можеа да ги тргнат погледите во Бразил, па направија еден куп фотографии.

ИЗВОР: СУПЕРСПОРТ.МК