Поврзи се

Фудбал

Лацио останува без главната ѕвезда во трката за Скудетото

Кога Пеп Гвардиола нешто поскаува, обично и го добива.

Како што објавува “The Sun”, тренерот на Манчестер Сити по секоја цена сака да донесе еден од најдобрите играчи на “НебесноСините” и Србија – Сергеј Милинковиќ-Савиќ.

Борбата со Јувентус и градскиот ривал Мачестер Јунајтед нема да биде лесна, се очекува дека трансферот на српскиот интернационалец ќе изнесува помеѓу 60 и 80 милиони евра.

ФОТО

loading...

Повеќе од Фудбал