Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Ракомет

Лазаров го победи коронавирусот, се враќа на тренинзите

Кире Лазаров се враќа во тренажен процес во тимот на Нант, откако леворакиот „бомбардер“ излезе како победник и од борбата со коронавирусот.

Македонскиот репрезентативец Кире Лазаров го победи ковид-19, откако на последното тестирање неговиот резултат на вирусот бил негативен.

Лазаров во текот на битката со вирусот ковид -19 беше без симптоми и во домашна самоизолација. Периодот во самоизолација Лазаров го помина во едукација и печење на тренерскиот занает, од неговите поранешни предводни, Чави Пасквал односно Лино Червар.

loading...

Facebook