Connect with us

Ракомет

Лазаров го подобрува рекордот за најдобар стрелец

На денешниот финален натпревар од завршниот ф4 турнир во ЛШ, Лазаров постигна 6 гола. 

Иако, Лазаров со Нант, не успеа да го освои трофејот од Лигата на шампионите, успеа барем да постави нов рекорд за најдобар стрелец во Лигата на шампионите.

Лазаров уште на вчерашниот натпревар против ПСЖ успеа да го сруши рекордот за најдобар стрелец, со постигнати 57 гола.

Сега, Лазаров со 63 гола е наj добриот стрелец во Лигата на шампионите зад него се наоѓа, Јиха кој има постигнато 56 гола.

Јиха исто так преку страната на ЕХФ испраи честитки до Лазаров

„Кирил заслужува да е на врвот, тој е фантастична личност и играч и никој нема шут како него“, изјави Јиха.

 

Реклама
Реклама

Повеќе од Ракомет

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com