Connect with us

Ракомет

Лазаров со седум гола најдобар играч на натпреварот

Published

on

Македонија со пораз од Белорусија (30:26) се одјави од Светското првенство во Египет.

Иако во првото полувреме изгледаше дека Македонија може да го добие овој натпревар, послем 42. минута работите се променија.

Сепак, Лазаров со неговиот учинок од седум гола, од кој шест беа во второто полувреме ја доби наградата, најдобар играч на натпреварот.

 

 

Advertisement

Facebook