Поврзи се

Кошарка

Леброн Џејмс летово заминува од Кливленд

Леброн Џејмс има договор со Кливленд Кавалирс до крајот на сезоната, но и покрај можноста да го продолжи за уште една сезона, според американските медиуми најголемата ѕвезда во НБА летово ќе направи трансфер.

Познавачите на состојбите во НБА наведуваат дека Џејмс би можел да замине во Лос Анџелес, Филаделфија или Хјустон.

Меѓу нив фаворит на Леброн Џејмс е Лос Анџелес, при тоа за најсериозни се споменуваат Лејкерс, но и Л.А. Клиперс се во игра.

Поради финансиски причини најмалку шанси му се даваат на Хјустон Рокетс.

ФОТО

loading...

Повеќе од Кошарка